Bawarskie zamki

Bawarskie zamki (5 dni)

Zamki Ludwika Bawarskiego: Neuschwanstein (Nowy Łabędzi Kamień) – bajeczny zamek, wzór dla słynnego zamku w czołówkach filmów Walta Disneya; neogotycki zamek Hochenschwangau – jako dziecko mieszkał w nim król Ludwik II; spacer do mostu Marienbricke (niepowtarzalny widok na Alpy); czas wolny w Fuessen – biskupim miasteczku z urokliwą starówką i deptakiem.

Garmisch-Partenkirchen: zwiedzanie słynnej skoczni narciarskiej (Turniej Czterech Skoczni); wycieczka do 800-metrowego wąwozu Partnachklamm (jeden z najpiękniejszych w Alpach); przejazd do centrum miasta – spacer po głównym deptaku z wieloma sklepami i kawiarniami.

Linderhof – zwiedzanie najmniejszego i najpiękniejszego z zamków Ludwika Bawarskiego; krótka wizyta w klasztorze Ettal (barokowo-rokokowy kościół z romańskimi korzeniami, zakup miejscowych likierów i piwa) oraz w Oberammergau – wsi malowanych domów.

Monachium (stolica Bawarii, poruszamy się metrem): Park Olimpijski (miasteczko olimpijskie, miejsce rozgrywania w 1972 r. igrzysk olimpijskich), wjazd na wieże telewizyjną, wizyta w centrum wystawowym BMW Welt, zwiedzanie starego miasta (kościół NMP, ratusz, rezydencja Wittelsbachów).

Cena: od 1.059 zł.