Beskid Śląski i Żywiecki

Beskid Śląski i Żywiecki (4 dni)

Wisła (miasteczko współistnienia wyznań ewangelickiego i katolickiego, rodzinna miejscowość Adama Małysza): spacer po rynku, galeria „Sportowe Trofea Adama Małysza”, skocznia narciarska imienia mistrza, wizyta u źródeł Wisły.

Szczyrk (narciarska stolica Beskidów z trasami o łącznej długości 60 km, czterema skoczniami i strzelnicą biathlonową): sanktuarium Matki Bożej na Górce z przepiękną panoramą.

Ustroń (w XVIII i XIX w. miejsce wydobycia rud żelaza, dziś miejscowość wypoczynkowa w Beskidzie Śląskim): spacer po mieście, wjazd i zjazd wyciągiem krzesełkowym na Czantorię (995 m n.p.m.).

Koniaków: wystawa koronek w domu Marii Gwarkowej.

Istebna: ośrodek twórczości ludowej, chata Jana Kawuloka (przezabawna posiada ze słynnym istebniańskim gawędziarzem i muzykiem, samodzielny wyrób masła i jego degustacja z chlebem).

Węgierska Górka: miejsce bohaterskiej obrony polskich żołnierzy we wrześniu 1939 r.

Pszczyna: zespół pałacowo-parkowy Hochbergów (jedna z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce).

Żywiec (miasto założone w XV w. z przebudowaną w renesansowym stylu warownią oraz sięgającymi 1448 r. tradycjami piwowarskimi): Muzeum Browaru Żywiec (proces tworzenia piwa od dawnych czasów po współczesne, multimedialne pokazy, „wehikuł  czasu”, degustacja 0,5 l piwa).

Wadowice (rodzinna miejscowość Karola Wojtyły): interaktywne muzeum Jana Pawła II.

Cena: od 899 zł.