Lazurowe Wybrzeże

Lazurowe Wybrzeże (8 dni)

Monako: miejsce jedynego w świecie miejskiego toru Formuły 1 i najdroższych nieruchomości w Europie, spacer po Monaco Ville – zobaczymy m.in. oceanarium, katedrę św. Mikołaja, pałac książęcy ze  zmianą warty i port Herkulesa, słynne kasyna; perfumeria firmy Galimard w malowniczym Eze.

Nicea we Francji: Stare Miasto z wąskimi uliczkami i licznymi prowansalskimi straganami, promenady Anglików, Sztuk i Kwiatów  – ulubione miejsca spacerów mieszkańców, Wzgórze Zamkowe z przepięknym widokiem na Stary Port i Plac Garibaldiego; możliwość plażowania na  nicejskich kamieniach przy Zatoce Aniołów.

Antibes we Francji (miasto u nasady malowniczego półwyspu Cap d’Antibes): spacer po przyłączonym do murów obronnych Starym Mieście, które – wraz z zamkiem Grimaldich i widocznymi w tle Alpami – tworzy jeden z najpiękniejszych widoków Lazurowego Wybrzeża, także Marche Provencal (czyli rynek prowansalski), kościół Niepokalanego Poczęcia i ,,Przystań Miliarderów’’ z jachtami  najbogatszych ludzi na świecie, odpoczynek w Parku Wodnym.

Marineland we Francji: największe delfinarium Europy z pokazem tresury orek, fok i delfinów; możliwość skorzystania z położonych w sąsiedztwie Parku Wodnego i plaży.

Saint-Tropez we Francji (mekka bohemy artystycznej): uroczy port, w którym bije serce miasta, Stare Miasto z harmonijną architekturą, słynny posterunek żandarma z Saint-Tropez.

Cannes we Francji (stolica filmowych i muzycznych festiwali Midem): Pałac Festiwalowy na bulwarze Croisette, luksusowe hotele z Carltonem na czele (nocują w nim największe gwiazdy światowego kina), wspaniała marina, rejs statkiem na wyspę św. Małgorzaty lub wyspę św. Honorata, możliwość plażowania na plażach z żółtym piaskiem.

Annecy we Francji: wieczorny spacer po pięknym mieście nad jeziorem o tej samej nazwie.

Sirmione we Włoszech: urzekająca swym pięknem miejscowość na 5-kilometrowym cyplu, wchodzącym w jezioro Garda, po drodze m.in. dom Marii Callas.

San Remo: krótka wizyta w stolicy włoskiej piosenki i… pornografii, lokalne centrum kwiatowe. Genewa w Szwajcarii: zegar kwiatowy, najwyższa fontanna w Europie, kolegiata św. Piotra.

Berno w Szwajcarii: fosa niedźwiedzia, zakole rzeki Aare, katedra św. Wincentego, dom Einsteina, arkady i fontanny miejskie.

Schaffhausen w Szwajcarii (niesamowity wodospad na Renie.

Cena: od 1.599 zł.