Słowenia

Słowenia (6 dni)

Lublana (stolica Słowenii): plac Prešerena – główne miejsce spotkań mieszkańców stolicy, kościół Zwiastowania – jeden z symboli miasta, Potrójny Most – jedno z najsłynniejszych dzieł Plečnika (największy architekt Lublany), Kolumnada Plečnika, katedra św. Mikołaja, Pałac Biskupi, ratusz, Most Szewców, Zamek Lublański – doskonały punkt widokowy.

Škofja Loka, (najurokliwsze miasteczko Słowenii): spacer po najlepiej zachowanym w Słowenii, średniowiecznym starym mieście, nad którym malowniczo góruje zamek Loka.

Sticna: zwiedzanie jednego z najstarszych klasztorów w Słowenii – muzeum, refektarz, biblioteka, kaplica.

Postojna: zwiedzanie słynnej jaskini, zaliczanej do najpiękniejszych na świecie (stalagmity i stalaktyty o różnych formach tworzą tu bajkowy świat).

Predjama: zwiedzanie słynnego zamku, zachwycającego swym położeniem – niezwykła budowla została wbudowana w otwór jaskini co sprawia, że jest to jeden z najbardziej malowniczych zamków w Europie.

Bled (miejscowość, położona malowniczo w Alpach Julijskich nad jeziorem ze słynnym kościołem na wyspie): zwiedzanie wznoszącego się majestatycznie na stromej skale zamku Bled, uważanego za jeden z najpiękniejszych w Słowenii, z zamkowego wzgórza niezapomniany widok na góry – w pogodne dni można zobaczyć nawet najwyższy szczyt Słowenii, Triglav!

Bohinj: czas wolny nad największym słoweńskim jeziorem, podziwianie wspaniałej scenerii jeziora, w którego tafli malowniczo odbijają się alpejskie szczyty; wjazd kolejką linową na pobliską górę Vogel – ze stacji na wysokości 1.535 m n.p.m. rozciąga się wspaniały widok na jezioro i białe, alpejskie szczyty.

Jaskinie Skocjańskie: zwiedzanie wspaniałego kompleksu jaskiń, uznanych za cud natury i wpisanych na listę UNESCO; jaskinie zachwycają malowniczymi formami naciekowymi.

Piran (jedno z najpiękniejszych miast na wybrzeżu adriatyckim, malowniczo położonego na półwyspie, perła weneckiej architektury gotyckiej): spacer po starówce, m.in. plac Tartiniego (słynny artysta) – centrum miasta, ratusz, kościół św. Jerzego, kościół św. Piotra.Cena: od 1.599 zł.