Urzekająca Holandia

Urzekająca Holandia (4 dni)

Amsterdam: spacer po starych dzielnicach – Dam Square z Pałacem Królewskim i Centraal Station, XVII-wieczne centrum, okolice Waterlooplein (część dawnej dzielnicy żydowskiej); godzinny rejs przeszkloną łodzią po amsterdamskich kanałach; czas wolny na Singel – targu kwiatowym na wodzie; przejście spacerem do dzielnicy muzealnej – zwiedzanie Muzeum Królewskiego, Kościół Zachodni, Kościół Nowy; wizyta w szlifierni diamentów (możliwość obejrzenia kamieni i… ich zakupów!); zwiedzanie części chińskiej dzielnicy Wallen wraz z tzw. Red Light District (dzielnica Czerwonych Latarni) z Oude Kerk i średniowiecznym rynkiem miasta.

Ogrody Keukenhof w Lisse: jedna z największych wiosennych atrakcji Holandii, rozciąga się na obszarze 32 ha, wiosną rozkwita ponad 7 milionami kwiatów cebulowych (tulipanów, hiacyntów, krokusów, narcyzów).

Haga (królewskie miasto): panoramiczny przejazd z przewodnikiem przez centralną część miasta (m.in. budynki parlamentu, centrum, Pałac Pokoju, Pałac Królewski Noordeinde, dzielnica ambasad); krótki spacer (okolice centrum i parlamentu – Binnenhof); Madurodam – Holandia w pigułce (historyczne i współczesne budowle kraju w skali 1:25); wizyta w Scheveningen (nadmorska dzielnica Hagi ze słynnym molo i hotelem Kuurhuis) – spacer po nadmorskim bulwarze.

Zaanse Schans: miejscowość nad rzeką Zaan, obecnie żywy skansen (krajobraz z zabytkowymi wiatrakami), w którym toczy się codzienne życie, zwiedzanie skansenu (na przełomie XVII i XVIII w. był to najbardziej uprzemysłowiony region Europy – wówczas z około 800 różnymi wiatrakami!), liczne warsztaty, wiatraki i domy mieszkalne, wpisane na listę dziedzictwa narodowego Holandii, największa w Holandii kolekcja chodaków (także prezentacja ich wyrobu), możliwość wejścia do jednego ze starych młynów.

Cena: od 1.299 zł.