Wypoczynek na Costa Brava

Wypoczynek na Costa Brava (8 dni)

Pobyt w Lloret de Mar: zakwaterowanie w hotelu ***; w mieście do indywidualnego zwiedzania – ogrody św. Klotyldy, kościół św. Romy, średniowieczny zamek Sant Joan, XX-wieczny zamek przy plaży, Muzeum Kota, ścieżki i szlaki spacerowe, labirynt krętych, przeuroczych uliczek na Starym Mieście.

Barcelona (miasto Antonio Gaudiego): objazd dzielnicy Eixample z arcydziełami wielkiego architekta – słynnymi kamienicami Casa Mila i Casa Battlo, spacer po znanej na całym świecie promenadzie Las Ramblas od pomnika Krzysztofa Kolumba do placu Katalońskiego, panorama miasta ze wzgórza Montjuic (zobaczymy obiekty, związane ze światową wystawą w 1929 r. oraz Igrzyskami Olimpijskimi w 1992 r.), Barri Gotic (dzielnica gotycka) z katedrą św. Eulalii, wieczorny pokaz ,,tańczących fontann’’, stadion Camp Nou z Muzeum FC Barcelony, słynna bazylika Sagrada Familia, Akwarium ze szklanym tunelem oraz 11 tys. ryb i stworzeń morskich, ogrody Guell.

Montserrat: niezwykły masyw górski, na którym znajduje się klasztor benedyktynów i bazylika Najświętszej Marii Panny, w niej komnata Czarnej Madonny – patronki Katalonii, zwanej przez mieszkańców ,,Czarnulką’’; wspaniałą pamiątką z Montserrat są wyrabiane według benedyktyńskich receptur likiery, sery, miody i zioła; dla  chętnych przejazd górską kolejką.

Wieczór flamenco: porywający spektakl taneczny w wykonaniu znakomitych artystów Baletu Hiszpańskiego, niepowtarzalne stroje i muzyka.

Rejs po Morzu Śródziemnym statkiem ze szklanym dnem: podziwianie dzikiej części Costa Bravy od strony morza, po drodze liczne zatoczki i śródziemnomorska roślinność wybrzeża, czas wolny w średniowiecznym miasteczku Tossa de Mar.

Marineland Costa Brava: dwa połączone, fantastyczne parki wodne z basenami, sztucznymi falami, tarasami i wymyślnymi zjeżdżalniami, w parku zoologicznym pokazy z udziałem delfinów i lwów morskich.

Girona i muzeum Salvadora Dali w Figueres: w Gironie spacer po starówce z gotycką katedrą i byłej dzielnicy żydowskiej, w Figueres (rodzinne miasto słynnego malarza Salvadora Dali) zwiedzanie jednego z najciekawszych muzeów na świecie, zaprojektowanego przez samego mistrza.

Lyon (najstarsze i trzecie pod względem wielkości miasto we Francji): ulokowana na wzgórzu XIX-wieczna bazylika Notre Dame de Fourviere (przed wejściem pomnik Jana Pawła II) z przepiękną panoramą miasta na tle pobliskich Alp; katedra Jana Chrzciciela z zegarem astronomicznym z XIV w.; rzymskie ruiny w zaskakującym, czarnym kolorze.

Awinion (perła Prowansji, miasto papieży): słynny most św. Benezeta nad Rodanem, Pałac Papieski, pachnące lawendą i ziołami średniowieczne centrum les Remparts.

Cena: od 1.699 zł.